Aleš Císař, BBS

místopředseda školy, trenér, správce webu, mluvčí Tajkyho



mezinárodní instruktor ITF č. 1717
národní instruktor N-1
technický stupeň V. Dan
čísla danových certifikátů CZ - 5 - 20
CZ - 4 - 39
CZ - 3 - 50
CZ - 2 - 92
CZ - 1 - 317
trenér 2. třídy číslo licence B-25
národní rozhodčí číslo licence C-41/2007
rytíř Taekwon-Do školy Velešín ITF číslo certifikátu 04/2008
datum narození: 4. března 1977
kontakt viz. kontakty 

motto: „Co Tě nezabije, to Tě posílí"- Fridrich Nietze

Kdy, kde, jak a proč Taekwon-Do ITF?

Aleš Císař

Jako mladý 15-ti letý kluk jsem našel zálibu ve filmech s tématikou bojových umění a mým snem bylo být stejně dobrý jako Brucee Lee nebo Jean Claude van Damme. Zkrátka kopy, seky, údery, mě přivedli až ke kaplické tělocvičně, kde trénoval oddíl Karate. To bylo v roce 1991. Když svou karatistickou éru, pokud se jeden rok dá tak vůbec nazvat, zhodnotím, naučil jsem se pár základních pohybů a výborně klikovat na kloubech. Po čase jsem ale zjistil, že takto se k vytouženým ideálů jen stěží dostanu :-)
Na podzim roku 1992 za mnou přišel táta a že má kamaráda a ten chodí ve Velešíně na Taekwon-Do a ať prý to jdeme zkusit. A tak mě ke korejskému bojovému umění přivedl můj otec a za to bych mu chtěl touto cestou moc poděkovat. Jo, ale abych se vrátil k tomu jak to probíhalo. Ve velešínském taekwon-do pravěku probíhal kurz trochu drsnější metodou než je tomu dnes. Zkrátka postoupit do dalšího „levelu" měli jen ti největší „tvrďáci", co vydrželi cvičení základních technik proložených pikantním posilováním a-la „Králík". Mělo to, ale oproti Karate velkou výhodu - dělali se zkoušky, ten velký motiv pro začátečníka, něco dokázat, zvládnout další metu v podobě nově vybarveného a nažehleného pásku.

Doba temna 1997 a 1998

V té době mě přestalo Taekwon-Do naplňovat, dostal jsem se na slepou kolej a neviděl z ní východisko. Na trénincích se začalo cvičit hlavně WTFko a vše se podřídilo sportovnímu pojetí boje. Ale spíš než změna tréninku byli pravděpodobně důvodem mé nespokojenosti noví spolucvičenci se kterými jsem nenašel společnou „vlnu". (to jsem napsal stylově :- ))

Nová éra

A s ní možnost v roce 2001 začít znovu trénovat. V tu dobu již pod novým názvem Taekwon-Do škola Velešín ITF. Změnila se i potřeba a touha chodit na trénink nejen kvůli sobě, ale pomoci Milanovi s tréninky i organizací. Nakonec se věci nějak skoulely a já byl jmenován do funkce místopředsedy naší Taekwon-Do školy.
Zároveň mě začalo korejské bojové umění úplně pohlcovat, a to především díky Milanovi Prokešovi. Zjistil jsem, že nepotřebuji být stejný jako Brucee Lee, ale že je důležitá má cesta, snaha prožít ji a hledat na ní to nové a zajímavé.
Velkým nábojem pro další cvičení a trénování Taekwon-Do bylo zahájení pravidelných seminářů s naším panem velmistrem Hwang Ho-yongem 9. Dan a příprava na mistrovské technické stupně.
Dalším významným krokem bylo na podzim roku 2005 vytvoření skupiny cvičící v malé tělocvičně kaplického Gymnázia. Stal se tedy ze mne putující trenér, který každé pondělí sviští procvičit ztuhlá těla kaplických taekwonďáků.

Co mi Taekwon-Do přináší, dává?

V první řadě jsem díky Taekwon-Do nalezl svou životní partnerku, která mi spolu s Taekwon-Do dodává odvahu čelit problémům obyčejného lidského žití. Díky naší škole mám možnost setkávat se a přátelit se s lidmi, kterých si velice vážím.

Vize do budoucna

Z těch dlouhodobých by bylo přání rozšířit členskou základnu naší školy a stát se největší školou minimálně na jihu Čech. S tím je spojené přání rozšířit trenérský kádr (a proč ne zrovna o Vás, když jste dočetli můj příspěvek až sem), páč bez trenérů to nejde :- )

Závěrem bych měl jedno přání

„Abyste měli všichni to štěstí a možnost si zacvičit s naším panem velmistrem Hwang Ho-yongem IX. Dan"

Poděkování

Tátovi za to, že mě přivedl k Taekwon-Do
Hance za velkou trpělivost, toleranci a podporu toho co dělám
Milanovi „Jestřábovi", že mi byl vždy nápomocen a nejen dobrou radou
mistru Hwangovi za inspirativní ztělesnění Taekwon-Do Člověka


Profily trenérů Taekwon-Do školy Velešín ITF

Milan Prokeš, Jiří Císař, Milan Rouha, Aleš Císař, František Jeřábek, Hana Císařová, Pavel Šmíd, Radek SlukaPavel ŠíhovecZdeněk Rubeš, Michaela Urbancová



ITF
Svay TKD
EU
Silva Nortica
Intereg
MŠMT